Головна » 2015 » Лютий » 26 » Методичні рекомендації щодо відбору та замовлення підручників для учнів 4 та 7 кл. на 2015/2016 н.р.

Відповідно до нового Положення про конкурсний відбір підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 жовтня   2014 р. № 1149), вчителі вперше отримають можливість ознайомитися з підручниками, що пройдуть експертизу, та обрати їх для своєї школи.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 06.01.2015 № 5 затверджено «Інструктивно-методичні матеріали для загальноосвітніх навчальних закладів щодо оформлення та передачі результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів з кожного навчального предмета».

З метою ознайомлення, вибору та замовлення електронних версій оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів на 2015/2016 навчальний рік керівникам загальноосвітніх навчальних закладів (далі – ЗНЗ) необхідно:

1.     Видати накази та призначити відповідальних за відбір і замовлення підручників для учнів 4 та 7 класів у даному навчальному закладі.

2.     Перевірити контактні дані про ЗНЗ на порталі Репозитарію цифрового навчального контенту (далі — Репозитарій), ознайомитися з нормативними документами, інструкціями за посиланням: http://ua.lokando.com/portal/statpage.php?id=common&page=competition_books

та   вебінаром для ЗНЗ м. Києва, який відбувся 22 січня 2015 року за посиланням: http://youtu.be/GmMk1PFtn0s.

3.     У період з 02 по 20 березня 2015 року сприяти ознайомленню вчителями ЗНЗ електронних версій оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів з подальшим обговоренням на методичних, педагогічних радах та наданням пропозицій керівнику ЗНЗ для прийняття рішення щодо відбору електронних версій підручників з кожного навчального предмета, який вивчається в цьому навчальному закладі.

4.     Після ознайомлення вчителями електронних версій підручників для учнів 4 та 7 класів оформити результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників у Репозитарії, яке здійснюється згідно з формою, наведеною у додатку № 3 до наказу Міністерства освіти і науки України від 11 грудня 2014 р. № 1461 за посиланням: http://www.mon.gov.ua/ua/activity/education/56/tbkonkurs/1421052299/

у розділі «Відбір оригінал-макетів підручників».

Результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників засвідчуються підписом керівника (заступника керівника) ЗНЗ та печаткою цього навчального закладу.

Кожен ЗНЗ самостійно зазначає мову навчання та іноземні мови, що вивчатимуться у 4 та 7 класах у 2015/2016 навчальному році.

Під час оформлення результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників у Репозитарії необхідно врахувати, що в колонці «Кількість підручників» зазначається число, яке відповідає кількості учнів даного ЗНЗ у 2014/2015 навчальному році:

4 клас – кількість учнів, які навчаються у 3 класі;

7 клас – кількість учнів, які навчаються у 6 класі.

Увага! Кількість підручників з певного навчального предмета не може бути більшою за кількість учнів на даній паралелі класів.

Якщо в ЗНЗ кількість 4-х або 7-х класів більше одного, то вчителі кожного навчального предмета можуть відбирати різні електронні версії оригінал-макетів підручників для кожного класу. Кількість підручників однієї назви має відповідати кількості учнів у класі.

5.     У період з 02 до 20 березня 2015 року необхідно надіслати результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників на папері до ІІТЗО (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36, загальний відділ).

6.     Результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників в електронному вигляді, (відсканований документ у pdf-форматі) необхідно надіслати до 20 березня 2015 року на електронну адресу: konkursmon.2014@gmail.com. З  «Інструкцію із зберігання публікацій у форматі pdf»   можна ознайомитися за посиланням: http://www.mon.gov.ua/ua/activity/education/56/tbkonkurs/1421052299/

7.     Надіслати копію замовлення на районний методичний центр на електронну адресу: imc-ks@ukr.net

8.     Керівник ЗНЗ несе відповідальність:

1. за надану інформацію щодо коректності контактної інформації про ЗНЗ;

2. за організацію обов’язкового перегляду вчителями ЗНЗ електронних версій оригінал-макетів підручників;

3. за достовірність даних щодо відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета, який вивчається в цьому навчальному закладі;

4. за своєчасне оформлення результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників у Репозитарії;

5. за своєчасну передачу результатів відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета до ІІТЗО та в електронному вигляді (pdf-формат) на електронну адресу konkursmon.2014@gmail.com.

РМЦ, 2015

Методичні рекомендації щодо відбору та замовлення підручників для учнів 4 та 7 класів на 2015/2016 н.р.​

Категорія: Вчителям | Переглядів: 390 | Додав: admin | Теги: замовлення підручників для учнів 4 , методичні рекомендації | Рейтинг: 0.0/0