Бiблiотека  Хотiвського НВК

Вчителям [18]

Головна » 2017 » Жовтень » 19 » Левицький Леонід Миколайович
Левицький Леонід Миколайович

Народився 08. 11. 1917 року в с. Миньківці, нині Андрушівського району Житомирської області.

З 1937 по 1941 рік навчався на філологічному факультеті Київського університету. Був учасником 2-ї світової вій­ни. Має бойові нагороди.

З 1938 року друкувався у газетах «Більшовиченята» та «Прикор­донний більшовик», журналах «Радянська література», та «Київський альманах».

Довоєнні твори, які поет об’єднав під назвою «Студентська муза»  присвячувалися студентським будням, любовній ліриці, сільському і солдатському життю. У фронтовому зошиті поетичне слово Левицького стає стриманішим, мужнім і закличним .  Це, зокрема вірші «Додому написав листівку», «На шляху – розбиті вражі танки», «Атака» та ін..

Загинув поет на фронті 25 грудня 1943 року в с. Забілоччя Радомишльського району Житомирської області.

Твори Левицького випущені посмертно окремою книгою «Недоспівана пісня» (1959), до 2-го видання цієї збірки (1985) включено і фронтовий щоденник поета.

З 1961 року є членом СПУ  посмертно.

Категорія: Знаменні дати | Переглядів: 99 | Додав: admin | Теги: Левицький Леонід Миколайович, Біографія, український поет | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *:
Код *:

Завітайте до нашої бібліотеки!
Ми знаходимося тут: