Головна » 2021 » Вересень » 29 » 80-та роковина трагедії в Бабиному Яру.
80-та роковина трагедії в Бабиному Яру.

«Знати і пам’ятати... Бабин Яр»

До 80-х роковин трагедії

Цього року Україна і весь світ вшановують пам’ять жертв нацистського режиму, знищених у Бабиному Яру. 80 років минуло від тих подій, що стали символом трагедії, невимовного горя, навіки закарбованого в серцях мільйонів людей.

Кривава історія Бабиного Яру починається наприкінці вересня 1941 р., коли ця околиця Києва була вибрана німецькими окупантами для здійснення масових розстрілів мирного населення. Лише за два дні — 29 та 30 вересня 1941 р. — тут убито майже 34 тисячі євреїв: наймолодшій жертві було три дні, найстаршій — 103 роки. Масові розстріли у Бабиному Яру євреїв, ромів, українців, діячів Організації українських націоналістів, радянських військовополонених, партизанів та підпільників, священнослужителів тривали до осені 1943 р. Точну кількість закатованих тут не визначено й досі. У 1946 р. на Нюрнберзькому процесі спеціальна державна комісія для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва оприлюднила цифру — приблизно 100 тисяч загиблих.

Історична довідка

Категорія: Знаменні дати | Переглядів: 126 | Додав: admin | Теги: Бабин Яр | Рейтинг: 0.0/0