Головна » 2015 » Лютий » 13 » Свято вишитого рушника
Свято вишитого рушника

«А на цих рушниках – Україна моя»

Відлітають роки, минають віки, змінюється мода, але ніщо не затьмарить краси вишитих речей. Вони вічні.

Свідченням цього є свято, що днями відбулося в нашій школі. Ощатно прибрана вишитими рушниками зала та вдалий виступ учнів 4-А класу створили святковий настрій, який відразу ж передавався всім присутнім.

Діти розповідали про цікаву історію рушника, його традиційне призначення в давнину, про різновиди обрядових рушників, основні кольори та їх значення, види вишивок різних регіонів України.

Юні українці та україночки читали вірші, співали  нові українські пісні про рушники та вишиванки, виконали танок із рушниками, а також показали нам справжню виставу - традиційний обряд сватання.

Рушник супроводжував людину з перших хвилин життя і до останніх. В рушникові,  як в пісні, закладена душа,  яку неможливо збагнути до кінця, й багатство його безмежне. Саме такі моменти нашого життя, як це свято, сприяють збереженню духовної культури у дітей, виробленню душевної потреби творити, продовжувати і берегти звичаї, традиції і обряди свого народу, не забувати своєї національної культури.
     Тож,
            Шануйте, друзі, рушники ,
            Квітчайте ними свою хату,
            То обереги від біди
            Шануйте те, що дала мати .
            Готуйте дітей з чистої роси,
            Щоб легше їм в житті здолати
            Похмурі та скрутні часи.
            Шануйте, друзі, рушники!