Фрідріх Ніцше (1844-1900),
німецький філософ, композитор, поет
Фрідріх Ніцше — філософ, що частіше за інших був приреченим на нерозуміння читача. З його цитат, напевно, найвідомішою вважають «Бог помер» та «Якщо ти йдеш до жінки, не забудь батіг!». Проте мало хто знає Ніцше — людину, що була сором'язливою у спілкуванні із жінками, Ніцше — композитора і музиканта, що ненавидив антисемітизм та дуже оригінального мислителя, що яскраво вплинув на діячів ХХ століття (Зигмунд Фрейд, Жан-Поль Сартр, Райнер
...
Читати далі »
|
Свидницький Анатолій Патрикійович (1834-1871)
Народився А. П. Свидницький 13 вересня 1834 року в с. Маньківці Гайсинського повіту на Поділлі в родині священика. У дев’ятирічному віці Анатолія віддали до Крутянської духовної школи в сусідньому Балтинському повіті. Виховання різкою, атмосфера байдужості і лицемірства, що там панувала, прекрасно передана письменником у романі "Люборацькі".
Сімнадцятирічним юнаком Свидницький приїздить у Кам’янець-Подільський продовжувати навчання у Подільській духовній семінарії.
<
...
Читати далі »
|
Грабовський Павло Арсенович
(1864-1902)
Павло Арсенович Грабовський народився 11 вересня 1864р. у с. Пушкарне на Харківщині в бідній сім’ї паламаря. Вчився в Охтирській бурсі (1874 — 1879) та Харківській духовній семінарії, де самотужки грунтовно знайомився з художньою класикою, таємно виявляв велике зацікавлення політичною літературою, тягнувся до обговорення актуальних суспільних проблем.
За зв’язки з харківським гуртком народницької о
...
Читати далі »
|
12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики
Леонід Каденюк був першим і поки що єдиним космонавтом незалежної України.
36 років знадобилося хлопчику з буковинського села, щоб здійснити свою мрію про політ у космос. Завдяки Леоніду Каденюку на навколоземній орбіті вперше пролунав гімн незалежної України, був розгорнутий національний прапор, там побував «Кобзар» Тараса Шевченка. Незважаючи на належні почесті і світову популярність, Леонід Каденюк залишався простою, щирою і дуже скромною людиною. Допомагав людям, як міг, але робив це спокійно,
...
Читати далі »
|
Міжнародний день дитячої книги
Щороку в день народження відомого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875) відзначається Міжнародний день дитячої книги.
Міжнародний день дитячої книги був заснований у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY). Мета Дня – привернення уваги до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей.
...
Читати далі »
|
2019 рік оголошено Роком Китаю в Україні.
Україна і Китай відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин і виходять на новий, стратегічний рівень взаємодії.
4 січня Україна і Китай відзначили 25 років встановлення дипломатичних відносин. Країна Східної Азії зробила величезний внесок у розвиток світового мистецтва, науки та культури. Вона одна з найбільших країн-інвесторів світу. Тому 2019 рік Китаю – зрозумілий і символічний жест України. Взаємодія України і Китаю виходить на якісно новий рівень, який передбачає реалізацію та відкриття безлічі
...
Читати далі »
|
Павло Платонович Чубинський
Український етнолог, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України. Досліджував побут, звичаї, говірки, фольклор та народні вірування.
Народився 27 січня 1839 р. на хуторі Чубинський Полтавської губернії (тепер Чубинське, Київська область) у небагатій дворянській сім’ї.
Ще змалку Павло починає захоплюватись географією, мріє про далекі подорожі. Після закінчення другої Київської гімназії вступає на юридичний факультетПетербурзько
...
Читати далі »
| |