відзначається щороку 30 вересня згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 № 471/98.У 2015 році Українська бібліотечна асоціація виступила з ініціативою відзначення Всеукраїнського дня бібліотек під гаслом:«Бібліотек@ - діалог, культура, мир»....
Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, нак
... Читати далі »
Володимир Кирилович Винниченко народився 28 липня 1880 р. в Єлисаветграді Херсонської губернії (тепер Кіровоградська область) в робітничо-селянській родині. Від першого шлюбу мати В. Винниченка мала трьох дітей: Андрія, Марію й Василя. Від шлюбу з Кирилом Винниченком народився лише Володимир. У народній школі Володимир звернув на себе увагу неабиякими здібностями, і через те вчителька переконала батьків, щоб продовжували освіту дитини. Незважаючи на тяжке матеріальне становище родини, по закінченні
... Читати далі »
Ярема Петрович Гоян - директор видавництва „Веселка”.
Народився у переддень свята апостолів Петра і Павла – 11 липня 1940 року в с. Долішнє Залуччя (або, як його здавна називають, Залуччя над Черемошем), що біля стародавнього Снятина на Івано-Франківщині, у хліборобській родині Петра Васильовича і Олени Іллівни Гоянів.
Світлу пам'ять береже Ярема Гоян про своїх родичів, які відійшли у вічність. У своїх творах „Мамина вишня” і „Молитва з дитинства” (книжки „Воскреснемо!” і „Присвята”) називає їх „Земними святими”. Його батько – Петро Васильович – був депутатом Н
... Читати далі »
(народився 21 червня 1890, Нагуєвичі біля Дрогобича — помер 28 червня 1941) — український педагог, письменник, науковець-хімік. Учасник національно-визвольних змагань 1914-1920 (зокрема, військовик-летун УГА). Співзасновник Пласту. Член Наукового Товариства ім. Шевченка. Син Івана Франка. Закінчив Львівську політехніку.
У 1911–1914 був учителем тіловиховання у філії української Академічної гімназії у Львові. Восени 1911 організовував в своїй гімназії пластові гуртки та переводив з ними спортивно-військові заняття. У 1913 видав книжечку «Пластові ігри та забави».... Читати далі »
Олексій Росич (Андрієнко) народився 6 червня 1975 р. у Донецьку. У 1992 році закінчив медичне училище. Від 1992 до 1996 навчався у КДІТМ за фахом актор театру і кіна. Згодом — актор Київського театру імени Лесі Українки, журналіст газети «Український футбол». Потім поступив на факультет кіна і телебачення КДІТМ імени Івана Карпенка-Карого за фахом режисер-документаліст (майстерня Олександра Коваля). Його ігрова курсова стрічка «Тато» виборола у квітні 2003 року Ґран-прі на XIV фестивалі студентських фільмів «Пролог» (Київ).
24 травня — День слов’янської писемності і культури
Це свято було встановлено постановою Президії Верховної Ради Української РСР від 30.01.91 N 568-I «Про День слов’янської писемності і культури».
Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності.
24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.
Слов&r
... Читати далі »
Це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.
Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею В
... Читати далі »
День пам’яті та примирення. 70-та річниця Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
24 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко видав Указ “Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни” (далі – указ). Метою цього указу є:
гідно вшанувати подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні;
висловити повагу усім борцям проти нацизму;
увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочи
... Читати далі »
Величко Самійло народився близько 1670 року в с. Жуки Полтавської сотні Полтавського полку, тепер Полтавського району Полтавської області, помер за деякими даними - після 1728, але офіційних даних не існує.
Історик, автор козацького літопису, щ
... Читати далі »
Народився Борис Леонідович 10 лютого 1890 року в Москві. Його батьки – одесити. Батько був відомим художником, а мати піаністкою.
Дитячі роки минули в атмосфері мистецтва й літератури, зустрічей з видатними творчими особистостями — письменником Львом Толстим, поетом Рільке, композитором Олександром Скрябіним.
... Читати далі »